Paylaş
bebek bakıcısı
bebek bakıcısı

Günümüz şartlarında herkes yaşam derdine düşmüş ve para kazanmanın çeşitli yollarını aramaktadır. Böyle bir durumda herkes yaptığı işe ek olarak ek kazanç elde edebileceği işler aramaktadırlar. Böyle durumda genellikle kadınlara en cazip geleni bebek bakıcılığı yapmaktır.

Ülkemizde artık klasik evde oturup çocuk büyüten kadın modeli gün geçtikçe azalmaktadır. Bu durum çalışan annelerin belli bir süre sonra çocuklarına bakıcı aramaya yönlendirmiştir. Bakıcı arayan anneler çocuklarına bakıcılık yapacakları insanlar ince eleyip sık dokuyarak seçmektedirler.

Çocuk bakıcılığı
Çocuk bakıcılığı

Yaşadığımız dönemde erkek kadın arasında ayrımcılık ortadan kalkmıştır. Fakat bu ek gelir modeli genellikler kadınlar için uygundur. Ve genellikle bakıcı olarak kadınlar seçilmektedirler. Sebebi ise kadınlar erkeklere göre çocuklara daha düşkündürler ve bebek ve çocuk bakımından erkeklere göre daha yatkındırlar. Bu durum anne babaları çocuk bakıcısı olarak kadınları ön plana çıkarmalarına etken olmuştur. Gerekli şartları sağladığınız durumlarda 2 şekilde bu sektörden paran kazanabilirsiniz.

1- Sürekli Çocuk Bakıcılığı yapmak

Çocuk bakıcılığını tamamen bir meslek olarak ele alabiliriz artık. Devlet desteği ile artık bir meslek haline gelen çocuk bakıcılığın da, Ailenin belirlediği şekilde aile tatilleri dışında tam gün çalışarak sigorta ve maaş’tan yararlanabilirsiniz.

2- Oyun Ablalığı Yapmak

Düzenli olarak değil ama ailenin ihtiyaç duyduğu zamanlarda saatlik yada günü birlik olarak oyun ablalığı ya da çocuk bakıcısı olarak ek iş yapabilirsiniz. Kendi işinize ek olarak uygun zamanlarda bu işi yapabilir ve bütçenize ek gelir sağlayabilirsiniz.

Bu işleri nası bulacağız diye soruyorsanız öncelikle yakın çevrenizdekilere haber salmanız gerekmektedir. Bu şekilde bir sonuca varamazsanız bu işe aracılık eden ajanlara kayıt yaptırarak ek iş bulabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz