PAYLAŞ

Kaldıraçlı Token Nedir?

Bir çok Borsa’da işlem gören kaldıraçlı token’ler yüksek risk oluşturmaktadır. Yine aynı şekilde işlem gören kaldıraçlı tokenlerin farkı ise token düşkerde kazanç sağlayabilirsiniz. Yalnız spot loss’unuzu yani işlemi kapatacağınız yeri iyi ayarlamanız gerekmektedir. Yüksek miktarda kazanç getireceği gibi paranızı sıfırlama ihtimaliniz kazanma ihtimalinizden daha yüksektir.

Kaldıraçlı bitcoin
Kaldıraçlı bitcoin

 

Kaldıraçlı Bitcoin İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaldıraçlı Bitcoin işlemi yapmak istediğinizde seçtiğiniz kaldıraç oranı kadar bakiyeniz arttırılır. Örneğin 0,10 BTC bakiyeniz var diyelim, eğer 10x (yani 10 kat) kaldıraç oranı kullanırsanız, bu durumda 0,1 x 10= 1 BTC’lik işlem yapabileceğiniz anlamına gelir. Kaldıraç oranını arttırdıkça kar oranınızın da artacağını; fakat riskin de yükseleceğini unutmamak gerekir. Paranızın göz açıp kapatana kadar sıfırlanma ihtimali olacağını aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir.

Bitcoin
Bitcoin

En dikkat etmeniz gereken konu ise vadeli (kaldıraçlı) hesabınızda riske atabileceğiniz paranızın bulunması gerekmektedir. Fakat işlem açarken çapraz hesap yerine izole hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Çapraz hesabınızı seçerseniz hesabınızdaki tüm bakiyeyle işlem yapıyorsunuz demektir, ve tüm bakiyenizi kaybetme olasılığınız yüksektir. Vadeli işlemler yüksek risk barındırdığı için daha videolar izleyerek konuyu öğrenmeniz yararınıza olacaktır. O nedenle Youtube arama kısmından vadeli işlemler diye aratıp ilgili videoları izlemeniz yararınıza olacaktır.

Riskten Nasıl Kaçınılır?

  •    Düşük kaldıraç kullanılması gerekmektedir.
  •    Sadece vadeli hesabınızı seçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde tüm               bakiyeniz sıfırlanabilir.
  •    Bakiyenizi en fazla %25’i ile işlem açmanız önerilir.
  •    Stop loss (zarar kes) kesinlikle kullanılmalıdır.
  •    Olası kaybetme durumlarında kaybeden işleme ekleme yapılmamalıdır.
  •    Kesinlikle aç gözlülüğü kaldırmayacak işlem türleridir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here