PAYLAŞ

Yüksek Hacimli Coin

   Kripto para hacmi artarsa; yatırımcılar açısından önemli ve oldukça pozitif yönlü hareketler olacak anlamına gelmektedir. Pozisyon alma sırasında işlem hacimlerinin yüksek olması piyasanın yukarı yönlü hareket edeceğinin sinyalini verir. Fakat yüksek hacimli coin’ler yukarı yön olacağı gibi aşağı yönlüde olabilir.

Yüksek hacim demek yüksek sayıda yatırımcının o enstürüman da işlem yaptığı anlamına gelmektedir. Burada yön tahmini daha kolay olacağından dolayı yatırımcılar tarafından daha cazip gelir yüksek hacimli coinler. Piyasada meydana gelen yükseliş adımları hem yukarı yönlü hem de negatif yönlü hareketleri meydana getirir. Piyasa eğer pozitif yönlü harekete geçerse fiyatların gelecek zamanda daha iyimser bir ortamda seyir edeceği gözlenir. Yüksek hacimli coinler de alım satımlar hızlıdır. piyasa aşağı ve yukarı yönlerde hızlı hareketler edebilir. Yüksek hacimli coinleri manipüle edebilmek zordur.

coin
coin

 

Düşük Hacimli Coin

Kripto para da hacmi düşük ise; o coinde işlem yapanların sayısı az anlamına gelmektedir. Hacim düşük ise yön tahmin etmek çok zordu. En büyük dezavantajı ise düşük hacimli coinler manipüle edilmeye çok müsaitlerdir. Düşük paralar ile düşük hacimli coinler manipüle edilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here