PAYLAŞ

Makale Yazarak Para Kazanmak

Borsa‘da yatırım yapacak, site kuracak b. şekilde sermaye isteyen işlere yatırım yapamıyorsanız, makale yazmak gibi sermaye istemeyen işlere yoğunlaşabilirsiniz. Birazda edebiyatınız iyi ise hakimi olduğunuz konular hakkında makaleler yazarak ek kazanç elde edebilirsiniz.

makale yazarlığı
makale yazarlığı

 

Fakat belirtmek gerekir ki ülkemizde makale yazarlığı çöplük olmuş durumdadır. Bu nedenle farklı bir yabancı dil biliyorsanız bir adım öndesiniz demektir…

Örnek verecek olursak;

Yazdığınız 100 kelimelik makaleye ödenen paranın piyasa değeri 1 TL. Yani 1000 kelimelik bir yazı yazdığınızda alacağınız ücret 10 TL.  10 bin kelimelik bir makale yazdığınızda ise 100 TL gibi komik bir rakam. Bunlarında üstüne makaleyi yazabilmek için yapacağınız araştırma ayıracağınız zamanı da hesaba katarsak ciddi anlamda değersizleşiyor bu konu. Ve devamlılığı olmayan bir ek kazanç yöntemidir.

makale
makale

Makale yazmak gibi bir yeteneğim var diyorsanız size tavsiyemiz bir şekilde kendi bloğunuzu kurmaktır. Kendi bloğunuzu kurduğunuz zaman hem uzun vadeli pasif gelire sahip olursunuz hem de bilgilerinizi devamlı olarak aktarabileceğiniz bir sayfanız olur. Bloğunuzda Google Adsense reklam partnerliği şirketlerden reklam yayınlayarak gelirinizi uzun dönemler halinde devam ettirebilirsiniz. Yine de makale yazarlığı bana yeterli diyorsanız, R10, Bionluk gibi sitelerden iş alımı yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here