PAYLAŞ

Ripple’da Ne Olacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a açtığı dava sonucu Ripple’da ciddi düşüşler söz konusu olmuştu. Bu durumun ardından ise Ripple yatırım yapan kullanıcılar da ciddi zararlar söz konusuydu. Bu durumu ve Ripple’ın gidişatına bir göz atmakta fayda var.

Ripple
Ripple

  Coinbase Ripple Satışını Durdurdu

Dünyaca ünlü coin borsaları arasında yer alan Coinbase son dakika açıklaması ile 19 Ocak itibariyle Ripple satışını durduracağını açıkladı. Vadeli işlemler gibi ripple ile yapılan diğer işlemleri ise anında durdurma kararı almıştır. Bu karar ile kullanıcılar Coinbase üzerinde XRP alım satımı yapamayacak. Fakat kullanıcılar XRP cüzdanlarındaki bakiyelerini çekebilecekler. Coinbase, bu kararının, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan dava nedeniyle aldığını belirtti. Bu durum sonucunda ise xrp %22 lik bir kayıt yaşadı.

Ripple ve SEC 22 Şubat’ta Hakim Karşısına Çıkacak!

New York Güney Bölge Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple aleyhindeki davası için ilk mahkeme tarihini belirledi. Edinilen bilgilere göre taraflar 22 Şubat’ta hakim karşısına çıkacak.

ripple
ripple

SEC, Ripple’ın XRP‘yi 2013’ten bugüne kadar kayıtsız bir menkul kıymet olarak yasadışı olarak sattığını iddia ediyor. Dava aynı zamanda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’i de bireysel olarak ilgilendiriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here