Paylaş
Ek gelir
Ek gelir fırsatları

Ek kazanç elde etmenin en kolay ve güvenilir yollarından birisi de işlek caddelerde tezgah açarak takı,toka hediyelik eşya satmaktır.

Bir çok emeklinin ve çalışanın hafta sonları ya da haftanın belirli günlerinde
kendi mesleklerinin yanında pazar da çarşı da işlek bir cadde de tezgah açarak
çeşitli hediyelik eşyalar sattıkları ülkemizde bir gerçektir. Tezgah açarak aylık
ortalama 3.000 TL Ve 5.000 TL arası gelir elde edebilirsiniz. Bu işten kazanç sağlayabilmeniz için aşağıda belirttiğimiz bir kaç önemli konuyu bilmenizde fayda vardır.

Hediyelik eşya satarak para kazanmak
Hediyelik eşya satarak para kazanmak
  • İlk ve en önemli önceliğimiz tezgah açacağınız yer için polis, zabıta ve belediye izninizin olması gerekmektedir. Aksi takdirde zabıta kontrollerinde yakalanırsanız ciddi para cezaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle izinlerin alınması gerekmektedir. Para kazanmaya çalışırken cebinizdeki paradan olmak istemezsiniz.
  • Tezgah açarak para kazanmak için öncelikle bir miktar sermaye ye ihtiyacınız vardır. Cüzi miktarda bir sermaye ile ilk adımınızı atabilirsiniz.
  • Tezgah açacağınız güzergahı ve yeri ürün almadan önce belirlemeniz gerekmektedir.
  • Belirlediğiniz güzergaha uygun ürünler satmak sizin için hem kolay para kazanmanızı hemde ürünlerin kısa sürede daha fazla miktarda satmanıza olanak sağlayacaktır.
  • Tezgahınız da satacağınız ürünleri toptan ve ucuza almanız daha fazla kazanç elde etmeniz için en önemli unsurlardan birisidir.
  • Satacağınız ürünün piyasasını iyi araştırıp bir kaç farklı toptancıdan fiyat almanız sizin açınızdan en iyisi olacaktır.
  • Çeşitlilik önemlidir. Satmak istediğiniz ürünün çeşitli versiyonlarını ve renklerini bulundurmanızda fayda vardır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz